HLEDÁME Servisní techniky našich Vah. Zajímá Vás to? Přečtěte si více
Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Tenzona.cz  >  Silniční statické váhy  >  Silniční váhy v oblasti zemědělství

Ověřená řešení silničních vah v zemědělství

Poznejte i vy klida jistotu během žní, které Vám přinese moderní vážní technologie TENZONA

ilustrační obrázek

Na základě našich více než dvacetiletých zkušeností a mnoha realizací v oblasti agroprůmyslu, jsme vybrali několik osvědčených typových řešení mostních vah a příslušenství pro vážení zemědělských plodin a informací k modernizaci starších mechanických mostních vah.

Mostní váhy TENZONA využívají komponenty, které reagují na základní potřeby zemědělských družstev:

  • Precizní kontrola produkovaných komodit
  • Omezení neplánovaných výdajů na servis
  • Zamezení neočekávaným výpadkům vah

Moderní technologie Powercell® PDX® Vám umožní předejít klasickým problémům s váhami, ke kterým v oblasti zemědělství často dochází. Dokážete tak předejít odstávkám váhy a zároveň tak můžete realizovat zisk i v těch nejvytíženějších obdobích.

Externí vlivy ovlivňující funkčnost klasické váhy:

  • Hlodavci
  • Fyzické poškození
  • Voda, záplavy i koroze u starých vah
  • Rozdíly teplot
  • Rušení radiovými frekvencemi
  • Úder blesku

Nyní své vlastní řešení můžete navrhnout v konfigurátoru, který Vám následně díky animacím ukáže, jak samotné řešení funguje: konfigurator.tenzona.cz/

 

Níže už můžete vidět různá typová řešení, která naši klienti využívají včetně konkrétních referencí:

Silniční mostová prefabrikovaná váha TREFA


Silniční váha TREFA 18 je nejčastěji využívaným produktem Tenzona® pro vážení zemědělských vozidel. Pro tuto investici se rozhodli například uvedené společnosti: Agro ZZN Rakovník, Cerea Havlíčkův Brod, Farma Bultas – Ostromeč.

Silniční váha TREFA s vážním SW a řízením provozu automatickou světelnou signalizací


Vážní software umožňuje jasně zaznamenávat a vyhodnocovat vážené objekty jako například kamiony, nákladní vozidla a traktory. Je tak možné dohledat jednotlivá vážení, přičemž systém zaručuje přehlednost těchto záznamů. Software může dále ovládat další jednotlivá zařízení a tím částečně nebo plně automatizovat celý proces vážení.

Automatická světelná signalizace – semafory pomáhá řidiči s navigací na mostu váhy, čímž zefektivní a částečně hlídá správnost vážení.

Uvedenou konfiguraci jsme již zrealizovali na těchto místech:

Agro Měřín, ZD Hraničář Loděnice, Zemědělská společnost Skalsko

Silniční váha TREFA s identifikací řidičů pomocí čipových karet

Identifikování řidičů pomocí čipových karet slouží k jednoznačnému rozpoznání údajů dle přání jednotlivých zákazníků (jméno řidiče, materiál, firma...). Urychluje tak proces vážení a dělá ho jednodušší pro všechny strany účastnící se samotného vážení. Navíc značně omezuje možnosti chyb, a to ať už úmyslných podvodů nebo neúmyslných selhání.

Reference: DVPM Slavíkov; ZD Bukovno; DZ Klatovy

Silniční váha TREFA se systémem čtení SPZ


Na základě SPZ vážní systém rozpozná a identifikuje vážené vozidlo. Samotné vážení je zaznamenáno a na základě předchozí identifikace přiřazeno k váženému vozidlu, což urychluje celý průběh vážení. Zároveň je zde možné využít záznamy z kamerového systému pro lepší kontrolu přiváženého, popřípadě dováženého materiálu.

Reference: AgroVation Kněžmost, Bramko Semice, La Lorraine

Modernizace a opravy mechanických vah


Pokud již máte starší váhu a nevyhovuje Vám řešení zcela nové váhy, potom je zde možnost modernizace a opravy, která zaručuje přesnější vážení a spolehlivý provoz. Nabízíme renovace a opravy primárně u těchto vah:

http://www.tenzona.cz/omladte-svou-starou-silnicni-vahu/

Nejčastější způsob modernizace mechanické váhy spočívá v opravě a seřízení mechanické části váhy a náhradě mechanického odvažovacího stojanu tenzometrickým snímačem a vážní vyhodnocovací jednotkou (indikátorem) pro zobrazení hmotnosti. Toto řešení označujeme jako hybridní mostní váha.

Reference: AGROS – Vedrovice, AGROPARKL – Skorošice, BEST – (Milotice, Skřípov), Farma v Mašťově