Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Tenzona.cz  >  Automatizace vážícího procesu  >  Alibi paměť

Alibi paměť - systém pro uchování dat

Co je Alibi paměť?

Alibi pamětí se myslí záznam, který je nutný mít u všech vážních zařízení, které se používají pro obchodní styk a jsou napojeny na zařízení, které opakují výsledky vážení (vážní software…). Alibi paměť zaznamenává:

ID vážení; Čas; Datum; Váhu; Alibi číslo.

Proč je nutná Alibi paměť?

Dne 27.6.2016 vydal Český metrologický institut stanovisko, které říká, že pro legální provoz váhy je nutné zajistit tzv. úplnou certifikaci vážního systému, včetně napojených periferií (např. tiskárna vážních lístků, vážní software). To znamená, že každá váha, ke které je připojen komunikační kabel (většinou pro PC) podléhá požadavkům této legislativy. Pokud požadavky splněny nebudou, nebude váha ověřena.

Naše řešení?

Nabízíme Vám naše zařízení Alibi paměti. Není podmínkou mít váhu Tenzony, lze zřídit i pro váhy ostatních výrobců. Zřídíme Vám Alibi paměť, abyste váhu mohli legálně používat pro obchodní styk a vyhnout se případným sankcím za porušení legislativy.

Přehledové schéma zapojení pro řešení ALIBI paměti s SW PC

Schéma zapojení Alibi paměti s SW PC

Jaký typ vah toto musí splňovat?

Toto nařízení musí splňovat všechny průmyslové váhy (mostní váhy, silniční váhy, kolejové váhy, plošinové váhy a jiné tenzometrické váhy).

Legislativa pro Alibi paměť - zde.