Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Tenzona.cz  >  Informujeme  >  Změny v legislativě pro ověření vah napojených na zařízení opakující výsledky vážení

Změny v legislativě pro ověření vah napojených na zařízení opakující výsledky vážení

Dne 27.6.2016 bylo vydáno stanovisko Českým metrologickým institutem, kde bylo specifikováno, že pro legální provoz je nutné zajistit úplnou certifikaci vážního systému, včetně napojených periferií. Periferními zařízeními je v tomto případě myšlen vážní software, tiskárna vážních lístků apod. Zjednodušeně řečeno každá váha, ke které je připojen komunikační kabel (většinou pro PC) podléhá požadavkům této legislativy.

Rádi bychom Vám pomohli na nová nařízení reagovat s předstihem, abyste při příštím ověření váhy neměli problém vážní systém ověřit jako stanovené měřidlo.

Pro ověření vah, které již byly uvedeny na trh dříve, platí:

Váhy, které mají být ověřeny v r. 2017 ČMI ověří ve stávajícím stavu zároveň se sdělením, že se ověření nebude vztahovat na periferní zařízení vážního systému. Váhu bude možno provozovat jako stanovené měřidlo a požadavky legislativy vyřešit v r. 2019 při následném ověření

Váhy, které mají být ověřeny od roku 2018, nebudou ověřeny, pokud nebudou splněny požadavky na záznam váhy do Alibi paměti a nelze je provozovat jako stanovené měřidlo pro obchodní styk.

Vyhovět této legislativě lze několika způsoby. Máme připraveny a legalizujeme postupy tak, aby Vaše váha splňovala předepsané požadavky.

 

Toto nařízení se týká všech typů vah, které se používají, jako stanovené měřidlo. Jedná se např. o váhy:

Zpět na výpis rubriky